ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: Πανιώνιος Λέρου- Έσπερος Κω Β’ 64-24

by LerosReport

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα παμπαίδων (όμιλος νήσων) πέτυχε και μάλιστα εύκολα ο Πανιώνιος Λέρου, ο οποίος κέρδισε με 64-24 τον Έσπερο Κω Β’, σε εξ αναβολής παιχνίδι στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Δημήτρη Καρατσώρη ανέβασε στροφές μετά το α’ δεκάλεπτο και πήρε άνετα τη νίκη, ξεκινώντας ιδανικά το 2022. Από την αρχή του αγώνα, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν 17-10 στο α’ δεκάλεπτο. Στη συνέχεια οι Λεριοί ανέβασαν κι άλλα την απόδοση τους, είχαν πολυφωνία στο σκοράρισμα και έκλεισαν το ημίχρονο με 35-15. Στο γ’ δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 19-0(!) υπέρ του Πανιωνίου Λέρου, ο οποίος ξέφυγε με 54-15 και έφτασε άνετα στην επικράτηση απέναντι στη δεύτερη ομάδα του Εσπέρου. Οι Καπνουδάκης, Γαρυφαλλής και Αναστασόπουλος ήταν «διψήφιοι» από τον Πανιώνιο Λέρου στο κλειστό γυμναστήριο της Μερικιάς.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 17-10, 35-15(ημ.), 54-15, 64-24
Διαιτητής: Νικολάου
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΛΕΡΟΥ (Καρατσώρης): Καπνουδάκης 12, Βάρνας, Αναστασόπουλος 10, Φιλιππίδης 4, Κάβουρας 4, Γαρυφαλλής 11, Μπήτρος 2, Πατακιούτης 8, Γιαννουκάς 2, Γρύλλιας 9, Κυρνάς 2, Ορφανός.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΩ Β’ (Χοχλαστός): Ξαντάς 5(1), Δρεττάκης 3(1), Χατζημάρκος 2, Τρουμούσης, Τσιμπούκου, Καρμένης 4, Καρβέλας, Γκένεβ 2, Καραγκούνης 4, Καλούδης 4.